19.yüzyıldan bugüne

Milestone 1915; Gelibolu şehir girişinde, Çanakkale Boğazı üzerinde, Konserve Balık Fabrikası olarak 1898 yılında inşa edilmiştir. Denizin hemen kıyısındaki bu yapı, 1975-1985 yılları arasında Salça Fabrikası; 1985 yılından 1996 yılına kadar ise Ekmar Buzhanesi olarak kullanılmıştır. 1996’dan 2000 yılına kadar depo olarak kullanılan bina, bu tarihten sonra zamanın yıpratıcı etkisine dayanamamıştır.
Milestone 1915, aslına uygun olarak restore edildikten sonra günümüzde işte böyle bir tarihi doku ve geçmiş üzerinde yükselmektedir.

Tarihe Konuk Olun

1. Tarihe dokunmak.
Tarihi bir binanın nasıl modern, lüks ve konforlu bir yapıya dönüştüğünü anlamak için; önce bu tarihin yazıldığı, Anadolu’nun en güzel ve en cesur kentlerinden Gelibolu’yu hissetmek gerek.
2. Denizi ve Boğazı hissetmek.
Deniz kıyısında bir konak olsun. Boğaz manzarası olsun. Sabah kalktığınızda şafağın çiği, yüzünüze neşe versin. Sevdiklerinizle konforlu ve huzurlu zamanlar geçirin. Eşsiz mimarisi ile her penceresinden içinize ışık dolsun.
3. Geçmişe saygı duymak.
Her köşesi en ince ayrıntısına kadar titizlikle restore edilmiş bir bina olsun. Hassasiyetle örülmüş duvarların arkasında en iyi mimarların el yazıları çıksın. Zevkinize seslenen, detay anlayışını hayatınıza katan bir otel olsun.
4. Eşsiz olana ulaşmak.
Milestone 1915, Gelibolu`nun tarihi ve kültürel bir parçasıdır. Modern teknoloji ve nitelikli malzemeler kullanılarak, Alman mühendisliğinin hassasiyeti ile inşa edilen otelimizin bir eşi daha yoktur. Restorasyon ve inşaat çalışmalarımız yaklaşık 20 ay sürmüştür.